הגדרה: מדרס הינו אביזר \ מכשיר בעל מבנה אנטומי אישי ייחודי  אשר מונח בתוך נעל ,סנדל ,קבקב…… המותאם אישית לכל כף רגל ורגל לפי הצרכים והדרישות השונות .

בשל כך בשנים האחרונות עולה וגוברת המודעות לשימוש במדרסים לפי מידה אישית ( לפי מידת גבס ) כבר מגילאים צעירים ביותר (3 שנים ומעלה) , גם לפיתרון בעיות רפואיות והן למי ששואף לאיכות חיים גבוהה יותר .

בעבר הרחוק האדם דרך על משטחים רכים כמו ( חול ,עפר , אבנים) כך שמשטחים אלה נתנו מענה לצרכים של כף הרגל  כמו למשל תמיכה לקשת המדיאלית,על ידי מילוי החלל של הקשת או יצירתו כתוצאה מדריכה על משטח שאינו יישר וקשיח כך האדמה נתנה תמיכה מסוימת לכף הרגל , וכך האדמה  ביצעה את עבודתו של המדרס או לפחות חלק ממנה.

אך היום אנו דורכים על משטחים קשיחים וישרים כך שהאדמה אינה נוטלת חלק בתמיכת כך הרגל וכך נוצר הפער שהמדרס נועד לגשר עליו .

בנוסף לכך המדרס נועד לפתור בעיות אחרות שהם לא כתוצאה מהסיבה לעיל , אלה בשל סיבות אחרות כמו מבנה אנטומי של כף הרגל או הרגל שאינו תקין מלידה, או כתוצאה מתאונה, וסיבות אחרות שונות ומגובנות  .

לכן מי שמחפש פיתרון חלקי הוא בוחר בנעליים אורטופדיות מבית טוב אשר יכולות לענות או לספק פיתרון לחלק מהבעיות , אך מי שסובל מבעיה ספציפית בכף הרגל שלו אנו יכול להסתפק בנעליים אורטופדיות בלבד ,וזאת כי נעל אורטופדית מיוצרת לפי תבנית סטנדרטית מסוימת אך כפות הרגליים שלנו בעלות מבנה אנטומי שונה מאחד לאחד זאת אומרת שהנעל תשפיע ותושפע מכל אחד ואחד אחרת .

בשל כך כן חשוב לבחור נעל אורטופדית טובה ובנוסף לפתרון מלא של הבעיה וכדי לגשר על הפער בין הסטנדרט של הנעל לבין המבנה הייחודי של כף הרגל יש לשלב מדרס לפי מידה אישית אשר מיוצר לפי המבנה האנטומי של כף הרגל ומונח בתוך הנעל האורטופדית, וכך אנו מקבלים מצב אופטימאלי לכפות הרגליים  .

כל ההסבר הנ”ל נועד בחלקו להדליק מנורה אדומה אצל כל אחד מאיתנו ובכדי להעלות את רמת המודעות  שלנו למדרסים , כדאי לגשת ולהיבדק בכדי לטפל ו\או למנוע ליקויים אורטופדיים בהווה ובעתיד , כמו :

כאבים בעקבים

כאבים בראשי מסרקים

כאבים בקשת המדיאלית

כאבים בחלק הדורסלי של כך הרגל

כאבים בקרסוליים

כאבים בברכיים

כאבים בשוקיים

כאביםבגב תחתון \ עליון

כאבי צוואר במקרים חריגים

אלה הם סימפטומים נפוצים אשר ניתן להפחיתם ו\או להעלימם בעזרת מדרסים מותאמים אישית ,בנוסף ניתן לבדוק באופן עצמאי סימנים אחרים אשר יכולים להעיד על הצורך לשימוש במדרסים כמו :

שחיקה לא סימטרית של הנעליים.

הטיה של הנעל פנימה\ החוצה .

דעיכה\קריסה של הנעל בעקבים או בראשי המסרקים ….

לכל מי שאינו מצליח לאבחן את מצבו הינו רשאי להגיע לאחד הסניפים שלנו לקבלת ייעוץ לאחר בדיקה מקיפה לכפות הרגליים  לצורך התאמות מדרסים ו\או נעליים אורטופדיות .

ניתן להתייעץ עם רופא אורטופד .

בדיקה ויזואלית ע”י מומחה באחד הסניפים .

בדיקה ממוחשבת .

אבחון הבעיה  והצעת פיתרונות אפשריים .

ביצוע מדידות לצורך ייצור המדרסים .

לאחר הייצור שנמשך משבוע עד שבועיים , מבצעים התאמה התחלתית ראשונית לנעל מסוימת .

הליכה שבוע עד עשרה ימים עם המדרס מינימום 4 שעות ביממה  לצורך ההסתגלות למדרס , במידה ונדרשת התאמה נוספת ניתן לגשת לסניף ולבצעה מידית , ובמידה ולא נדרשת התאמה נוספת אז כנראה שנהנים מהמדרס וניתן להמשיך בשימוש ולהעבירו מנעל לנעל במידה האפשרית .

חשוב מאוד לציין שהצלחת המדרס והשגת מטרתו טמונה כבר בשלבים הראשוניים של התהליך ועד לסיומו  ובמיוחד בתהליך הייצור .

ומכאן אנו ברוני אורטופדיה מקפידים על בחירת עובדים מקצועיים ונאמנים לשירות ונוחיות של הלקוח תוך כדי הדרכתם והכשרתם לתפקיד הזה , בכדי להבטיח תוצאה ופיתרון אופטימאלי ללקוחות נו.

בעולם המדרסים קימות שיטות שונות של מדידה לכף הרגל לצורך ייצור המדרסים ,שיטת המדידה נקבעת ע”פי  אבחנת הטכנאי .

להלן השיטות המקובלות ברוני אורטופדיה :

1 מדידה בישיבה ללא נשיאת משקל ( תנוחה ניטראלית של כף הרגל ) : כך שבשיטה זו אנו משיגים את המודל המדויק ביותר של כף הרגל תוך ביצוע התיקון הנדרש במדיה האופטימאלית ביותר .( חשוב להדגיש שישנם מקרים חריגים ששיטה זו אינה מתאימה להם ), שיטה זו יקרה יותר ואינה נפוצה בקרב מכונים אחרים .

2 הטבעה בספוג : נעשה בישיבה או בעמידה לפי הצורך  השיטה נפוצה יותר בשל מהירות הביצוע והעלות הזולה יותר למדידה .

3 שיטת המדידה העתידית הינה מדידה בתבניות סיליקון : שיטה זו מדויקת מאוד והינה לסוג ספציפי של מדרסים אשר מיוצרים לפי מידה אישית בזמן אמת אשר מאפשר  ייצור ומסירה של המדרס תוך זמן מוערך של שעה עד שעתיים, השיטה תיכנס לפועל בתקופה הקרובה …….

סוגי המדרסים ברוני אורטופדיה :

אנו מיצרים מגוון רחב של מדרסים מכל הסוגים ומכל החומרים הקיימים בעולם המדרסים, להלן הסוגים העיקריים שאנו מיצרים  :

אוכלוסיית הספורטאים הינה חשובה מאוד אשר הולכת ומתרחבת מיום ליום בשל העלייה במודעות לתרומת הספורט בשיפור איכות החיים ולאורח חיים בריא יותר , עם זאת בזמן הפעילות הספורטיבית עלולים להיווצר לחצים מוכפלים ומשולשים על מערכת השלד  ובמיוחד על חלקיו התחתונים  כמו  ברכיים שוקיים קרסוליים וכפות הרגליים ,כך שזה תלוי בסוג הספורט המבוצע לכן יש צורך נחוץ בהתאמת מדרסים מיוחדים ומותאמים לסוג הפעילות למניעת ניזקים עתידיים  הנגרמים מאי פיזור לחצים נכון בכף הרגל ,אי יציבות בכף הרגל , הטיות למיניהם ועוד ….

בדרך כלל מדרסי ספורטאים מאופיינים ברמת בלימת זעזועים גבוהה ,תמיכה חזקה, עובי המדרס המתאים לאופי הספרוט והנעלתו …….

היום אנו ברוני אורטופדיה מייצרים מדרסים לכל מטרה ספורטיבית , כך שלקוחותינו ימשיכו לעסוק בספורט בריא ככל האפשר באופן הבריא ביותר ,וזאת היא מטרת על .

חיילנו נחשפים מתוקף תפקידם לעומסים ,מאמצים שונים, אימונים וזמני אמת אשר מתבטאים בלחצים חזקים על מערכת השלד כמעט בשלמותה,כפות רגליים , קרסוליים ברכיים גב …… לכן חשוב מאוד לכל חייל להתאים מדרסים לצורך אחזקה מונעת של נזקים עתידיים אשר יכולים להיגרם , אנו ברוני אורטופדיה מתחייבים בהנחה משמעותית בעת הצגת כרטיס חוגר .

לרגליים סוכרתיות המדרסים נחוצים וחשובים ביותר בשל הסיבות הבאות :

רגל סוכרתית היא רגל בסיכון גבוה , כך שפצע יכול להיגרם בעקבות לחץ מצטבר על נקודה מסוימת הנובע מאי פיזור לחצים שווה בכף הרגל כך שכל זה יכול להוביל גם  לקטיעת גפיים מלא או חלקית .

  • רגל סוכרתית היא פגיעה יותר בקטריאלית וזיהומית במיוחד כשיש פצע פתוח ו\אוקטיעה חדשה.

סיבות אלו ועוד גורמות לנו ברוני אורטופדיה לשים דגש על הרגל הסוכרתית בהתאמת המדרס המתאים בכדי להפחית את הסיכון לסיבוכים כאלה ואחרים לצד זאת אנו דואגים גם להתאים לאנשים סוכרתיים נעליים מיוחדות לחולי סכרת אשר יכילו את המדרסים , ולכן אנחנו משתמשים בחומרים מיוחדים לייצור מדרסים אלה באיכות גבוהה מאוד בהתעלם מהעלות היקרה לנו ביחס לשאר סוגי המדרסים , בכדי לשפר את איכות החיים של חולי הסכרת ולתת להם שקט ברגלים בכדי שידאגו לנושאים אחרים בחייהם כך ממלא שלא חסר. (לדוגמה : לדאוג לרמת סוכר מאוזנת בגוף ) .

זהו מדרס ייחודי ואידיאלי לחולי סכרת והינו המדרס הבלעדי לרוני אורטופדיה בצפון הארץ , זהו מדרס ייצוק לפי מידת גבס מחומר סיליקון אשר מתאפיין ברמה גבוהה מאוד של בלימת זעזועים  זיכרון לטווח ארוך ,החומר אינו דחיס ורך מאוד , עמיד בלחצים ובעל מקדם שחיקה מינימאלי ביותר .

ברוני אורטופדיה מתייחסים לגיל הרך (עד גיל 3 שנים) כאל אחד האיברים שלנו , קודם מקבלים את חוות דעתו של הרופא ולאחר מכן מקפידים על בניית מדרסים איכותיים ביותר על מנת להעלות את הסיכוי לתיקון אמיתי בעתיד .

למה חשוב מאוד מדרסים לילד מגיל 3 עד 15 : בניגוד לאדם מבוגר יותר יש סיכוי לשנות את מנח כף הרגל ולתקן את מבנה העצמות  על ידי המדרסים באופן חלקי או מלא.

מצבים כמו FLATFOOT    יכולים להיות פטירים יותר בגיל צעיר יותר ובכדי למנוע נזקים עתידיים בברכיים ,קרסוליים  …..

דוגמה למקרה הפוך של קשת גבוהה יכול להתבטאות בכאבים בעקבים וראשי המסרקים  , נקעים חוזרים אשר מחלישים את  כל מערכת הקרסול גם מקרהכזהניתן לטפל בו ביעילות רבה יותר בגיל צעיר יותר

מדרסים עם הגבהות , בתוך הנעל ו\או מחוץ לנעל .

מדרסים לרגליים מעוותות עקב תאונה , מו”מ , פעולות איבה ……

מדרסים עם מילוי : מדרסים עם מילוי האזורים הקטועים.